Sezóna 2016

Rok 2016 bol pre nás v znamení spoznávania a učenia sa, keďže sme ako lukostrelcký klub začali fungovať v druhej polovici roku 2015. Aj napriek tomu, že sme boli v porovnaní s ostatnými lukostreleckými klubmi nováčikovia a veľmi mladý klub, sme v tomto roku zaznamenali niekoľko úspechov. 

 

Ako prvé sme v roku 2016 vyskúšali halovú lukostreľbu, nie len na klubových súťažiach organizované inými klubmi, ale zúčastnili sme sa aj na Slovenskom pohári v halovej lukostreľbe, kde po sumarizovaní všetkých našich umiestnení sme vo finále získali trojo ocenení:

1.miesto v kategórií kadeti (do 17 rokov) v streľbe z holého luku Ján R.

2.miesto v kategórií ženy v streľbe z holého luku Diana H. G.

3.miesto v kategórií starší žiaci (do 15 rokov) v streľbe z holého luku Miroslav G.

Kompletné výsledky Slovenského pohára v halovej lukostreľbe.

 

Sezónu halovej lukostreľbe sme ukončili na Majstrovstvách Slovenskej republiky v halovej lukostreľbe 2016, ktoré sa konajú vo formáte dvojdňového preteku. Prvý deň po absolvovaní kvalifikácie, všetci naši strelci úspešne postúpili do kôl eliminácií konajúcich sa na druhý deň. V kvalifikáciách sme dosiahli aj jedno prvenstvo, ktoré patrilo Jánovi R. v kategórií kadetov (do 17 rokov) v streľbe z holého luku (podrobné výsledky kvalifikácií). V eliminačných súbojoch sme ako nováčikovia nastúpili priamo proti silným dlhoročným a skúseným strelcom. Bola to pre nás dobrá skúsenosť, aby sme zistili, kde ešte potrebujeme zapracovať na technike ale aj na mentálnej príprave vzhľadom k tomu, že pri eliminačných súbojoch sa strieľa priamo proti súperovi a rozhoduje každý jeden šíp a nie len celkový nástrel bodov (podrobné výsledky eliminácií). Prvenstvo z predchádzajúceho kvalifikačného dňa náš strelec musel tvrdo obhajovať, avšak v poslednom eliminačnom kole, kedy sa rozhodovalo o zlatej medaile, prehral o 5 bodov a obsadil vynikajúce druhé miesto, ktoré Jánovi R. prinieslo titul Vicemajstra Slovenskej republiky v halovej lukostreľbe 2016.

 

Po absolovaní halovej sezóne sme prvý krát vyskúšali 3D lukostreľbu na preteku, ktorý sa konal 3.4.2016 v Bernolákove. 3D lukostreľba znamená strieľanie na makety zvierat (veľkosť 1:1) von v prírode na neznámu vzdialenosť a patrí medzi veľmi populárne súťaže a aj u nás si ju naši lukostrelci veľmi rýchlo obľúbili. Dokonca, aj vzhľadom na to, že to bola naša prvá súťaž, sa nám podarilo získať hneď dve umiestnenia, a to v divízií TRRB (tradičný reflexný luk) kategórie Deti do 12 rokov obsadil druhé miesto Peter Š. a kategórie juniori (12 až 18 rokov) obsadil rovnako druhé miesto Miroslav G.

 

dscn7599.jpg

 

 Po tomto veľkom úspechu a množstve nových zážitkov sa po našom klube doslova rozniesla závislosť na 3D lukostreľbe, ale keďže to bola stále novinka pre nás, sme sa prvý rok rozhodli absolvovať sériu Stredoslovenského pohára v 3D lukostreľbe, ktorá bola vhodná ako pre začínajúcich tak aj pokročilých strelcov. Celkovo sa v tejto sérií nachádzalo 5 kôl, ktoré sa konali po celom Strednom Slovensku, napr. Želovce, Dobšiná, Látky alebo Divín. Na záver sa vo Finále spočítali body za umiestnenie v troch najlepších kolách a domov sme si doniesli až štyri zlaté medaile a tri strieborné medaile!

Deti do 12 rokov (tradičný reflexný luk):
1.miesto Peter Š.
2.miesto Ivan G.
Kadeti (13 – 17 rokov) (tradičný reflexný luk):
1.miesto Miroslav G.
Kadetky (13 – 17 rokov) (tradičný reflexný luk):
1.miesto Frederika P.
Kadet (13 – 17 rokov) (holý luk):
1.miesto Ján R.
Muži (holý luk):
2.miesto Tomáš H.
Ženy (holý luk):
2.miesto Diana H. G.

 

 

 dsc_0995.jpg

 

Na záver 3D sezóny sa už tradične konali aj Majstrovstvá Slovenska vo Varíne aj s medzinárodnou účasťou. Septembrové chladnejšie počasie neodradilo strelcov a celkovo sa zúčastnilo rekordných 300 strelcov na tomto podujatí. Medzi nimi sa nachádzal aj náš lukostrelec Peter Š., ktorý v tvrdej konkurencií obstál s vynikajúcim výsledkom a v nedeľu po eliminačných kolách majstrovstiev Slovenska vystúpil na tretí bronzový stupienok v kategórií deti do 12 rokov TRRB (tradičný reflexný luk) čím pre náš klub získal prvé titulované umiestnenie, ako druhý vicemajster Slovenska v 3D lukostreľbe.