Sezóna 2018

Lukostrelecká zimná halová sezóna 2018 prebiehala už v zabehnutých pravidlách Slovenského lukostreleckého zväzu. Pre našich strelcov znamenala aj napriek pôvodným pravidlám predsa len jeakú zmenu, ktorou bola zmena vekových kategórií a tým aj podmienok pre strieľani, v podobne menších terčov alebo väčších vzdialeností (presun z 10tich metrov na 18 metrov). Rozhodne sa ako najlepší strelci prejavili naši lukostrelci, ktorí čerstve nastúpili do kategórie straších žiakov (do 14 rokov), ktorí vyzbierali medailové umiestnenia skoro na všetkých kolách Slovenského pohára v našom regióne R2. Na základe výsledkov a zohľadnenia strelcov z celého Slovenska do finále Slovenského pohára pre vybrané aktegórie postúpil Róbert B., ktorému sa aj napriek veľkej snahe nepodarilo získať vytúžený Slovenský pohár. Ostatné kategórie, kde sa posudzoval nástrel za všetky kolá Slovenského pohára sa ale podarilo prebojovať Jánovi Ď. a získal zlatý pohár v halovej lukostreľbe. (podrobné výsledky nástrelov za región R2: Výsledky)

 

Majstrovstvá Slovenska v halovej lukostreľbe boli ale oproti sérií Slovenského pohára v znamení samých osobných rekordov našich strelcov, ktorí podali neskutočné výkony a zlepšovali sa z kola na kolo. Eliminácie ich podrobili novej skúške, ale zvládli ich na výbornú, za čo hovoria aj výsledky:

Majsterka Slovenska v halovej lukostreľbe v streľbe z kladového luku v kategórií Kadetky (do 17 rokov) Frederika P.
Vicemajstra Slovenska v halovej lukostreľbe v streľbe z holého luku v kategórií Juniori (do 20 rokov) Ján R.
Druhého vicemajstra Slovenska v halovej lukostreľbe v streľbe z holého luku v kategórií Kadeti (do 17 rokov) Ján Ď.
Druhého vicemajstra Slovenska v halovej lukostreľbe v streľbe z holého luku v kategórií Starší žiaci (do 14 rokov) Ivan G.

 

 

p_20180325_142233_vhdr_auto.jpg

 

Po absolvovaní halovej sezóny ani nie týždeň či dva už naši strelci mierili von na obľúbenú 3D lukostreľbu. Celú jar a leto podávali vynikajúce výsledky, či v sérií Slovenského pohára alebo Stredoslovenského pohára. Vrchol letenej sezóny sa dá rozdeliť na štyri významné podujatia. 

Koncom augusta 2018 sa naši strelci zúčastnili na Majstrovstvá Slovenska v 3D lukostreľbe organizovaných pod záštitom Slovenskej lukostreleckej asociácie, ktoré sa konali v areáli Snowland Valčianska dolina. Počasie zúčastneným lukostrelcom rozhodne neprialo a dážď im pripravil náročný terén. Strelci museli v priebehu dvoch dní absolvovať tri rôzny kvalifikačné trate a na záver ih v nedeľu čakalo finále vo forme eliminančných súbojov. Naši strelci sa potrápili kúsok s terénom, ale rozhodne sa nenechali zahanbiť a obhájili tituly z minulého roka (podrobné výsledky):

Majster Slovenska v 3D lukostreľbe v kategorií Žiaci (do 12 rokov) v streľbe z holého luku Peter Š.

Vicemajster Slovenska v 3D lukostreľbe v kategórií Žiaci (do 12 rokov) v streľbe z holého luku Róbert B.

Druhý vicemajster Slovenska v 3D lukostreľbe v kategórií Žiaci (do 12 rokov) v streľbe z holého luku Ivan G.

Vicemajster Slovenska v 3D lukostreľbe v kategórií Kadeti (do 17 rokov) v streľbe z holého luku Milan Č.

 

V dňoch 2.9.-9.9.2018 sa v rakúskom meste Moosburg konali Majstrovstvá sveta HDH-IAA v 3D lukostreľbe, ktorej sa zúčastnili lukostrelci z 19tich krajín sveta, celkovo 544 lukostrelcov. Strieľalo sa na zvieratá v životnej veľkosti vyrobené zo špeciálnej hmoty na neznáme vzdialenosti. Celkovo boli pripravené štyri rozdielne trate približne v dĺžke od 5 do 7 km. Lukostrelci museli nielen dokázať presne odhadnúť vzdialenosť, ale aj zvážiť terén a miestami ich potrápili aj vplyvy počasia. Naši lukostrelci, ktorí zastupovali nielen Slovensko ale aj mesto Sliač a náš klub ŠK ORLÍK SLIAČ. V náročnej konkurencií obstáli výborne a priniesli si domov niekoľko medailí. Kompletné výsledky je možné si stiahnuť na tomto linku.


V kategórií Chlapci do 15 rokov v streľbe z holého luku:
2. miesto s titulom Vicemajster sveta Peter Š.
3. miesto s titulom Druhý vicemajster sveta Róbert B.
4. miesto Milan Č.
8. miesto Ivan G.


V kategórií Dievčatá do 15 rokov v streľbe z holého luku:
2.miesto s titulom Vicemajsterka sveta Ema Č.


V kategórií Chlapci do 15 rokov v streľbe z olympijskeho luku:
2.miesto s titulom Vicemajster sveta Samuel S. S.


V kategórií Ženy v streľbe z kladkového luku 3D Hunter:
2.miesto s titulom Vicemajsterka sveta Diana H. G.

 

41300492_2197791473595798_2661245406859493376_o.jpg

 

dsc_0468.jpg

 

 

Koniec septembra patril Majstrovstvám Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe organizovaných pod hlavičkou Slovenského lukostreleckého zväzu, ktoré už tradične sú organizované podľa pravidiel IFAA (International Field Archery Association) známe pre svoje dlhé vzdialenosti. Pretek sa konal v príjemnom prostredí prievidzkej golfovej akadémií Vodný svet. Celý víkend nám krásne svietilo slniečko, avšak v sobotu nás trápil veľmi silný vietor, ktorý aj tých najskúsenejších strelcov donútil chvíľu čakať kým bolo možné bezpečne a dobre vystreliť. Práve vietor bol rozhodujúcim faktorom, keďže sa strieľalo pri niektorých terčoch až na 70 metrov. Aj npriek takým podmienkam naši lukostrelci opäť obhájili majstrovské tituly vo svojich kategóriách (podrobné výsledky):

Kategória Žiaci (do 12 rokov) v streľbe z holého luku:

Majster Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe Peter Š.

Kategória Kadeti (do 17 rokov) v streľbe z holého luku:

Vicemajster Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe Róbert B.

Druhý vicemajster Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe Miroslav G.

Kategória Žiaci (do 12 rokov) v streľbe z olympijského luku:

Majster Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe Samuel S. S.

Kategória Ženy v streľbe z kladkového luku Hunter3D:

Majsterka Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe Diana H. G.

 

Zároveň s Majstrovstvami Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe sa konalo aj finále Stredoslovenského pohára v 3D lukostreľbe, ktorého zúčastnili naši najnovší členovia. Finále sa vyhodnocovalo podľa nástrelu za jednotlivé kolá a tak náš klub získal tri zlaté, tri strieborné a dve bronzové umiestnenia (výsledky je možné si stiahnuť na nasledujúcom linku). 

 

Záver 3D sezóny bol venovaný Finále Slovenského pohára v 3D lukostreľbe organizovaného pod záštitou Slovenskej lukostreleckej asociácie, ktorý znamenal záver série 8 kôl organizovaných po celom Slovensku. Za každé kolo získavali strelci body za umiestnenie, a v celkovom poradí si naši lukostrelci doniesli domov dva zlaté, jeden strieborný a dva bronzové poháre