Sezóna 2017

Lukostreleckú súťažnú sezónu 2017 sme odštartovali už v decembri 2016 na klubovom preteku Banskobystrický halový šíp. Na tomto preteku sme zo súťažným pravidlami zoznamovali aj novopečatených lukostrelecov, ktorý začali strielať na jeseň minulého roku. Do novej halovej sezóny sme vstúpili veľmi dobre, rovno s piatimi zlatými, tromi striebornými a tromi bronzovými medailami, z ktorých práve sedem medailí patrilo našim nováčikom v klube. Na nasledujúcom kole Banskobystrického halového šípu náš klub zožal rovnako úspech a úsilie strelcov na tréningu sa premenilo aj na medailové pozície a to konkrétne štyri zlaté, štyri strieborné a jednu bronzovú.

V rovnakom termíne ako sa konalo Banskobystrický halový šíp 2.kolo sa dvaja naši otužilí strelci v decembrovom chladnom počasí vydali vyskúšať 3D lukostreľbu odkiaľ si priniesli vynikajúce strieborné umiestnenie.

 

Rok 2016 sme skončili neskutočne veľkým úspechom, kedy náš mladý lukostrelec Peter Š. strelil slovenský rekord v kategórií chrobáci (do 10 rokov) v divízií holý luk. Záznam o rekorde sa nachádza aj na stránkach SLZ v sekcií rekordy.

 

Halová sezóna 2017 už prebiehala podľa nových pravidiel Slovenského lukostreleckého zväzu, kedy boli lukostrelci zaradení do jednotlivých regiónov podľa geografického rozloženia klubov po Slovensku. Každý región mal tri kolá Slovenského pohára v halovej lukostreľbe, kde strelci bojovali za čo najlepšie výsledky. Na záver sa zobrali do úvahy dve najlepšie umiestnenia a strelci postupovali ďalej do eliminačného finále, kde o umiestnenia bojovali doslova šíp proti šípu. Eliminačné súboje sa vyznačujú tým, že nie je dôležitá len technika výstrelu, ale aj dôležitú úlohu zohráva aj mentálna príprava. Aj napriek tomu, že išlo o nový formát vyhodnotenia finále a tvrdej konkurencií sa podarilo trom našim strelcom získať dva zlaté poháre a jeden strieborný pohár! (podrobné výsledky: Výsledky)

 

24.3. - 26.3.2017 prebiehali v Badíne Majstrovstvá Slovenska v halovej lukostreľbe mládeže a dospelých. Naši strelci zúžitkovali všetok dlhý a náročný tréning počas zimy. Predvšetkým naši mladí strelci sa rozhodne nedali zahanbiť a ukázali súperom, že ich musia brať vážne. V kvalifikačných kolách si veľa našich strelcov strelilo svoje osobné rekordy. Predovšetkým by sme chceli vyzdvihnúť Róberta B., ktorý si prvý krát strelil svojich vytúžených 500 bodov (max. 600 bodov). Eliminačné súboje podrobili našich strelcov najväčšej skúške, ale našli sa medzi nimi strelci s pevnými nervami, ktorí sa nenechali rozhodiť. Výsledkom je, že máme v klube troch vicemajstrov a jedného druhého vicemajstra!

Výsledky:

Holý luk Chrobáci (do 10 rokov)
2.miesto Peter Š.

3.miesto Samuel S. S.

 

Holý luk Kadeti (do 15 rokov)

2.miesto Ján Ď.

 

Holý luk Juniori (do 20 rokov)

2.miesto Ján R.

 
 9.4.2017 sme oficiálne zahájili 3D sezónu na Ostrej Lúke, kde sa konalo 1.kolo Slovenského pohára v 3D a terénnej lukostreľbe organizované v spolupráci so Slovenským lukostreleckým zväzvom. Počasie nám pripravilo namáhaný zmáčaný a blatistý terén, no ani to nás nezastavilo a vydali sme zo seba to najlepšie. Celkovo sme si domov doniesli tri zlaté, štyri strieborné a dve bronzové medaile. Video z preteku:
 
 
 Tak ako sme veľmi dobre začali sériu slovenských pohárov v 3D a terénnej lukostreľbe, tak sme sa držali počas celého leta a výsledky z finále hovoria sami za seba:
Kladkový luk Kadetky (do 17 rokov):
1. miesto Frederika P.
Holý luk Ženy:
2. miesto Diana H. G.
Holý luk Kadeti (do 17 rokov):
1. miesto Ján Ď.
Holý luk Žiaci (do 12 rokov):
1. miesto Peter Š.
2. miesta Ivan G.
3. miesto Samuel S. S.
  
 Záverom letnej sezóny 3D a terénnej lukostreľby boli Majstrovstvá Slovenska organizované pod záštitou Slovenského lukostreleckého zväzu. Naši strelci sa museli opäť popasovať so vzdialenejšími terčami a preukázať, že aj v náročnejších podmienkach dokážu strielať rovnako dobre ako počas celej sezóny. Po počiatočných rozpakoch niektorých našich strelcov z nových pravidiel, nasadili ale svoje tempo a ich úsilie sa rozhodne vyplatilo a náš klub obhájil niekoľko titulov (výsledky). V roku 2017 sme získali nasledovné tituly:
Majsterka Slovenska v 3D a terénnej lukostrelbe v streľbe z kladkového luku v kategórií kadetky (do 17 rokov) Frederika  P.
Vicemajsterka Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe v streľbe z holého luku v kategórií ženy Diana H. G.
VMajster Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe v streľbe z holého luku v žiaci (do 12 rokov) Peter Š.
Vicemajster Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe v streľbe z holého luku v kategórií žiaci (do 12 rokov) Samuel S. S.
Druhý vicemajster Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe v streľbe z holého luku v žiaci (do 12 rokov) Ivan G.
Druhý vicemajster Slovenska v 3D a terénnej lukostreľbe v streľbe z holého luku v kategórií kadeti (do 17 rokov) Ján Ď.
 
Posledný augustový víkend sa niesol v znamení vrcholu lukostreleckej sezóny. V Spišských Vlachoch sa konali Majstrovstvá Slovenska v 3D lukostreľbe s medzinárodnou účasťou pod záštitom Slovenskej lukostreleckej asociácie a naši strelci tam rozhodne nemohli chýbať. Trať bola náročná na terén aj na množstvo terčov. Celkovo v troch kolách boli strelci podrobení skúške techniky, skúseností aj psychickej pohody keďže do skupín boli rozdelení podľa výkonnostných tabuliek. Naši strelci sa ale nedali nijako rozhodiť, zachovali pokoj a maximálne sústredenie a dokázali, že tituly im právom patria (výsledky).
Majstra Slovenska v kategórií Deti do 12 rokov v streľbe z holého luku Peter Š.
Vicemajstra v kategórií Deti do 12 rokov v streľbe z holého luku Milan Č.
Majsterku Slovenska v kategórií Kadetky do 17 rokov v streľbe z holého luku Ema Č.
 
wp_20170827_16_23_48_pro.jpg