Sezóna terčovej, terénnej a 3D lukostreľby 2019

Úvod Úvod Úspechy našich športovcov Sezóna 2019Sezóna terčovej, terénnej a 3D lukostreľby 2019

 

Tento rok po prvý krát naši lukostrelci vyskúšali aj disciplínu v terčovej lukostreľbe. Ide o populárnu disciplínu, ktorá má dlhú históriu a je súčasťou aj letných Olympíjskych hier. V sérií Slovenského pohára naši lukostrelci zabojovali a získali pre svoj klub :

Kategória kladkový luk Chrobáci (do 10 rokov):

2.miesto N. A. Sádecká

Kategória kladkový luk Mladší žiaci (do 12 rokov):

1.miesto S. S. Sádecký

Kategória holý luk Mladší žiaci (do 12 rokov):

2.miesto P. Šiagi

7.-8.9.2019 sa konali Majstrovstvá Slovenska v terčovej lukostreľbe mládeže organizované v Kežmarku, čím sa ukončila terčová sezóna. Naši lukostrelci zabojovali a domov doniesli tri medaile! V streľbe z kladkového luku v kategórií chrobáci (do 10 rokov) obsadila N.A. Sádecká tretie miesto, v streľbe z holého luku v kategórií mladší žiaci (do 12 rokov) obsadil P. Šiagi rovnako tretie miesto, a titul Majstra Slovenska v streľbe z kladkového luku v kategórií mladší žiaci získal S. S. Sádecký!


 

Vrcholným medzinárodným podujatím 3D lukostreleckej sezóny boli Majstrovstvá Európy HDH-IAA 2019, ktoré sa tento rok konali vo Varíne na Slovensku. Pretekov sa zúčastnilo viac ako 500 lukostrelcov z 15tich krajín. Tri dni podrobili lukostrelcov ťažkej skúške techniky, odhadu vzdialenosti, ale inštinkte na troch rôznych trasách, kde sa strielali na 28 rozličných zvieracích terčov len po jednom šípe, čím sa simulovali podmienky lovu. Naši lukostrelci z ŠK ORLÍK SLIAČ si vybojovali a domov doniesli 3 medailové pozície!!

Na treťom mieste sa umiestnil I. Georgiev v streľbe z kladkového luku Hunter, rovnako na treťom mieste sa umiestnil R. Bejtic v streľbe z holého luku, a titul Majsterka Európy HDH-IAA za rok 2019 si domov priniesla N. A. Sádecká v streľbe z kladkového luku Hunter. Veľký obdiv patrí ale aj ostatným našim lukostrelcom, ktorí sa nevzdávali a bojovali do posledného dňa o čo najlepšie umiestnenie. Ich výsledky sú nasledovné:
Kategória holý luk Minis dievčatá (do 15 rokov):
5.miesto E. Čabalová
8.miesto S. Malá
Kategória holý luk Minis chlapci (do 15 rokov):
4.miesto P. Šiagi
5.miesto M. Čabala
10.miesto M. Mala
13.miesto R. Szúdor
Kategória kladkový luk Minis chlapci (do 15 rokov):
5.miesto S. S. Sádecký
Gratulujeme všetkým a veríme, že získané skúsenosti, ktoré si odnášajú, využijú pri ďalšom tréningu a príprave na budúci rok na ďalších pretekoch ale aj na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta HDH-IAA


Získané skúsenosti využili naši strelci ešte tohto roku pri Majstrovstvách Slovenskej republiky v 3D lukostreľbe organizovaných pod hlavičkou Slovenskej lukostreleckej asociácie 3D, ktoré sa konali v termíne 12.10.2019 a naši strelci doniesli domov 5 titulov! Titul Majstra SR v 3D lukostreľbe si v kategórií Chlapci do 12 rokov v streľbe z kladkového luku Hunter 3D vystrieľal S. S. Sádecký. Titul Vicemajsterky SR v kategórií Dievčatá do 12 rokov v streľbe z kladkového luku Hunter 3D si domov doniesla N. A. Sádecká, a rovnako titul vicemajstra si vystrielal aj P. Šiagi, ale v kategórií Chlapci do 12 rokov v streľbe z holého luku. Na treťom mieste s titutlom druhého Vicemajstra SR sa v kategórií kadeti (do 17 rokov) umiestnili R. Bejtic v streľbe z holého luku a I. Georgiev v streľbe z kladkového luku Hunter 3D. Rovnako gratulujeme aj ostatným našim členom, ktorí sa zúčastnili rovnako zúčastnili majstrovstiev a súťažili o čo najlepšie umiestnenie. Ich výsledky sú nasledovné:
Kategória holý luk Kadetky (do 17 rokov):

6.miesto S. Malá

Kategória kladkový luk Hunter 3D Ženy:

4.miesto J. Bejticová


Okrem toho na jeseň ukončili naši strelci aj sériu Slovenského pohára v 3D lukostreľbe (SLA 3D), a vystrieľali si 7 umiestnení! Svoje úspechy dosiahli v nasledujúcicích kategóriách:

Chlapci do 12 rokov v streľbe z holého luku:

1.miesto P. Šiagi

Kadeti (do 17 rokov) v streľbe z holého luku:

3.miesto R. Bejtic

Kadetky (do 17 rokov) v streľbe z holého luku:

3.miesto S. Malá

Chlapci do 12 rokov v streľbe z kladkového luku Hunter 3D:

1.miesto S. S. Sádecký

Dievčatá do 12 rokov v streľbe z kladkového luku Hunter 3D:

2. miesto N. A. Sádecká

Kadeti (do 17 rokov) v streľbe z kladkového luku Hunter 3D:

2.miesto I. Georgiev

Ženy v streľbe z kladového luku Hunter3D:

1.miesto J. Bejticová


Okrem toho sa naši strelci už tradične zúčastnili aj Slovenského pohára v terénnej a 3D lukostreľbe a Majstrovstiev Slovenskej republiky v terénnej a 3D lukostreľbe organizovaných pod záštitou Slovenského lukostreleckého zväzu, ktoré sa tento rok konali v Spišských Vlachoch. Išlo o dvojdňové podujatie, pri ktorom našich strelcov potrápilo aj vlhké a veterné počasie. Toto podujatie je skúškou strelcov predovšetkým v strieľaní na dlhé vzdialenosti, keďže najdlhšia vzdialenosť, napr. kladkové luky v kategóri dospelých je až 70 metrov! 

Počas dvoch dní sa strieľa podľa pravidiel IFAA (International Field Archery Association), pričom v jedeň deň sa strieľa terénne terče a druhý deň na 2D papierové zvieracie terče. Naši strelci opäť preukázali, že sú jedni z najlepších na Slovensku a svojim úspechom splnili aj podmienky pre účasť na budúco ročnú Majstrovstvá Európy IFAA, ktoré sa budú konať vo Franúczsku. Výsledky:

Kadeti (do 17 rokov) v streľbe z holého luku:

1.miesto v sérií Slovenský pohár a zároveň titul druhého Vicemajstra Slovenskej republiky získal R. Bejtic

2.miesto v sérií Slovenský pohár získal M. Mala

Kadetky (do 17 rokov) v streľbe z holého luku:

1.miesto v sérií Slovenský pohár a zároveň titul Majsterka Slovenskej republiky získala S. Malá

Chlapci do 12 rokov v streľbe z holého luku:

1.miesto v sérií Slovenský pohár a zároveň titul Majster Slovenskej republiky získal P. Šiagi

Ženy v streľbe z kladkového luku Hunter 3D:

titul Majsterka Slovenskej republiky získala D. H. Gurová

Kadeti (do 17 rokov) v streľbe z kladkového luku Hunter 3D:

2.miesto v sérií Slovenský pohár a zároveň titul Majster Slovenskej republiky získal I. Georgiev

Chlapci do 12 rokov v streľbe z kladkového luku Hunter 3D:

titul Majster Slovenskej republiky získal S. S. Sádecký

Dievčatá do 12 rokov v streľbe z kladkového luku Hunter 3D:

2.miesto v sérií Slovenský pohár a zároveň titul Majsterky Slovenskej republiky získala N. A. Sádecká

Gratulujeme k výsledkom!!