Halová sezóna 2020

V tohtoročnej halovej sezóne naši strelci absolvovali oblastné kolá Slovenského pohára nielen v našom regióne R2 alebo aj v ostatných dvoch regiónoch. Preskúšali si tak súťaženie aj s inými rovesníkmi, získali nové skúsenosti a domov doniesli niekoľko pódiových umiestnení. Tento rok prišli do platnosti nové pravidlá Slovenského pohára v halovej lukostreľbe, ktoré rušili eliminačné finále a výsledné poradie sa určilo podľa počtu bodov získaných za umiestnenie. O to viac to motivovali všetkých strelcov na jednotlivých kolách, aby získali čo najlepšie umiestnenie a vyššie bodové ohodnotenie. 

Celkové výslekdy ( link ) :

V kategórií Kladkový luk Dievčatá do 12 rokov:

2. miesto Nella A. S. 

V kategórií Kladkový luk Chlapci do 14 rokov:

1. miesto Samuel S. S.

V kategórií Kladkový luk Kadeti (do 17 rokov):

2. miesto Ivan G.

V kategórií Holý luk Deti do 10 rokov:

7. miesto Kristína H.

8. miesto Róbert S.

V kategórií Holý luk Chlapci do 12 rokov:

1. miesto Pavol Š.

V kategórií Holý luk Chlapci do 14 rokov:

7. miesto Jakub K.

V kategórií Holý luk Kadeti (do 17 rokov):

4. miesto Róbert B.

6. miesto Matej M.

V kategórií Holý luk Kadetky (do 17 rokov):

2. miesto Sofia M.

V kategórií Holý luk Muži:

20. miesto Róbert S.

 

Po minuloročnom úspechu Pavol Š. prestúpil do vyššej kategórie (Chlapci do 12 rokov) a rovnako aj tento rok sa mu podarilo vystrieľať nový SLOVENSKÝ REKORD !!!  ( link ). 


 V dňoch 08.03.-09.03.2020 sa konali Majstrovstvá Slovenskej republiky Mládeže v halovej lukostreľbe. Žial kvôli začínajúcej epidemiologickej situácií s COVID-19 sa na tomto podujatí zúčastnilo len pár členov z nášho klubu. Napriek tomu MSR prebiehali v štandardnom režime - sobota kvalifikácia, nedeľa eliminácie. V kvalifikačných kolách si naši strelci viedli veľmi dobre, ale žiaľ v eliminačných súbojoch sa im už tak nedarilo. Domov si okrem Slovenského rekordu doniesol titul náš úspešné halový lukostrelec Pavol Š. a to Majster Slovenskej republiky.